Kidd 806


Rozdružovače balíků Kidd jsou vyráběny anglickou firmou Kidd Farm Machinery Ltd.. Historie výroby rozdružovačů značky Kidd sahá do roku 1974. V průběhu devadesátých let byla výroba strojů značky Kidd součástí skupiny Kverneland. Stroje jsou nesené v tříbodovém závěsu traktoru a jsou určeny  pro kulaté i hranaté balíky slámy. Rozdružovače jsou zvlášť vhodné pro zastýlání při chovu drůbeže i dobytka a také pro rozdružování slámy při výrobě briket.

Vlastnosti:

  • Standardní vybavení tvoří dvě výfukové koncovky namontované ve výšce 1,00 m (u tažené verze 1,90 m). Jedna koncovka je na pravé přední straně stroje, druhá koncovka na levé zadní straně.
  • Koncovky mohou pracovat buď každá zvlášť, nebo nezávisle (jsou ovládány lanovody z kabiny traktoru).
  • Rotor je osazen třemi rozdružovacími lopatkami (alternativně šesti). Může být poháněn jak 540 tak 1000 ot./min (v závislosti na zpracovávaném materiálu).
  • Pohon otáčení bubnu řetězem snižuje energetickou náročnost a zajišťuje nižší náklady na údržbu oproti pohonu řemeny.
  • Rotor je osazen hydraulicky ovládaným talířem, který slouží k přizvednutí balíku před rozběhem rotoru. Tím je dosaženo snížení rázu při spuštění stroje a prodloužení jeho životnosti.
  • Standardní výška bubnu je 0,90 m (lze prodloužit na 1,80 m). Buben je směrován vertikálně. Toto řešení snižuje vibrace, umožňuje využívání 1000 ot./min na traktoru pro zvýšení výkonu stroje a zabraňuje vypadávání materiálu z bubnu. Vertikálním posazením bubnu se snižuje jeho nutná výška.
  • Pro co nejvyšší životnost je stroj vybaven kvalitním a vysoce odolným kardanem s prokluznou spojkou značky COMER. Tento kardan je standardně dodáván v nastavení 6:6 drážek. Při objednání stroje může být za příplatek zaměněn za variantu 6:21 drážek.
  • Stroj Kidd 806 lze vybavit tzv. sadou krátké řezanky. Tu tvoří prstenec s vyměnitelnými noži. Tyto nože je možné libovolně z prstence vyjmout. Vyjmutím adekvátního počtu nožů a nastavením rychlosti rotoru lze dosáhnout požadované délky řezanky. Stroj poté může fungovat jako šrotovník a lze jej využít pro přípravu krmiva a zastýlání drůbeže.